Všetky kategórie

Novinky

Nachádzate sa tu: Domov> Novinky

Šesť dôvodov, prečo sú zábavná pyrotechnika v poslednej dobe drahá a málo dostupná

Čas: 2022-02-14 Počet zobrazení: 19

         Od minulého roka je na celom svete vážny nedostatok zábavnej pyrotechniky, pričom cena prudko stúpa. Čo je presne príčinou?Ako sa zmení trh so zábavnou pyrotechnikou, keď vstúpime do roku 2022? Spadne cena späť?

Väčšina svetových produktov zábavnej pyrotechniky sa vyrába v čínskych provinciách Hunan a Jiangxi, ktoré zohrávajú rozhodujúcu úlohu na celkovom trhu. Prostredníctvom návštev a prieskumov bude tento príspevok analyzovať cenu a dostupnosť zábavnej pyrotechniky z rôznych aspektov.

Zostavenie ohňostrojov

(1) Suroviny a pomocné materiály výrazne vzrástli. Podľa továrne na ohňostroje Liuyang Happy Fireworks Factory je najzreteľnejšie zvýšenie ceny za chloristan draselný, surovinu nevyhnutnú na výrobu zábavnej pyrotechniky, ktorej cena vzrástla z približne 7,000 2020 RMB za tonu (25,000) predtým na 2021 3 RMB v novembri 50, čo je nárast o viac ako 16,000 krát. Okrem toho, rovnako ako hliníkový strieborný prášok, tiež vzrástol o 24,000%, z predchádzajúcich viac ako XNUMX XNUMX RMB za tonu na súčasných viac ako XNUMX XNUMX za tonu. Zároveň prudko vzrástla aj cena zliatinového prášku, uhlia, síry, papiera a iných surovín. Kvôli stúpajúcim nákladom musela továreň niekoľkokrát zvýšiť cenu továrne.

Dôvody na zvýšenie cien materiálov sú viaceré, ako napríklad globálny nedostatok energie, prísne čínske politiky v oblasti šetrenia energiou a ochrany životného prostredia, ako aj globálna inflácia atď. Podľa Liuyang Chemical Trade Chamber of Commerce mnoho provincií vydalo politiky na kontrolu spotreby energie v roku 2021, takže mnohé továrne s vysokou spotrebou energie a vysokým znečistením boli nútené zatvoriť, čo vážne ovplyvnilo kapacitu výroby niektorých surovín na výrobu ohňostrojov, ako napr. chloristan draselný, uhličitan strontnatý, dusičnan bárnatý atď. Napríklad denná potreba chloristanu draselného v zábavnom priemysle je 1200 1500 – 600 XNUMX ton, ale celoštátna produkcia chloristanu draselného je len asi XNUMX ton za deň. Výrobné podniky sa teda zmenšujú, kapacita sa znižuje, ponuka je napätá, ceny prudko stúpajú, takže továrne môžu zvýšiť ceny produktov iba viackrát.

(2) Celkový počet závodov na zábavnú pyrotechniku ​​sa v posledných rokoch výrazne znížil. Na jednej strane kvôli prudkému zdražovaniu surovín a dokonca aj znižovaniu dodávok boli koncom roka 2021 niektoré továrne na zábavnú pyrotechniku ​​nútené ohlásiť zastavenie výroby.

Politika sa navyše stala dôležitým dôvodom na redukciu tovární. V posledných rokoch, s cieľom podporiť priemyselnú modernizáciu podnikov na výrobu zábavnej pyrotechniky a odstrániť zaostalú výrobnú kapacitu, vlády krajín Hunan a Jiangxi vydali dokumenty, ktoré usmerňujú niektoré podniky vyrábajúce zábavnú pyrotechniku, aby dobrovoľne zavreli. Štatistiky ukazujú, že počet podnikov so zábavnou pyrotechnikou v Liuyang, Hunan klesol z 1,024 2016 v roku 447 na súčasných 333. Od roku 2019 do roku 2021 bolo v Yichun, Jiangxi, zatvorených 2021 podnikov na výrobu zábavnej pyrotechniky. Provincia Ťiang-si navyše v októbri 126 zverejnila údaje, podľa ktorých bolo zrušených XNUMX licencií výrobcov zábavnej pyrotechniky. Počet tovární prudko klesol, čo priamo viedlo k výraznému poklesu výrobnej kapacity ohňostrojného priemyslu.   

(3) Výrobný čas sa skrátil.  V roku 2021 mali továrne na zábavnú pyrotechniku ​​menej otváracích dní ako v predchádzajúcich rokoch, čo viedlo k tomu, že mnohé produkty nebolo možné dodať načas. Podľa Liuyang Happy Fireworks Factory bolo oznámené pozastavenie výroby v období vysokých teplôt začiatkom júna 2021. Oznámenie vyžaduje, aby podniky vyrábajúce ohňostroje zastavili proces zahŕňajúci prášok od 14. júna a všetky podniky nesmú vykonávať žiadny proces výroba medzi 19. júnom a 31. augustom. Okrem toho z dôvodu recidívy epidémie Covid-19 a iných dôvodov bol ovplyvnený aj počet pracovných dní v niektorých fabrikách a občasné dočasné odstávky. V dôsledku toho bola ročná miera rozbehov oveľa nižšia.

         123

(4) Čínsky domáci trh je horúci. V posledných dvoch rokoch, keď sa Gatling, medúzy a iné módne ohňostroje stali v Číne populárnymi, čo viedlo k vysokej úrovni nadšenia pre ohňostroje medzi verejnosťou. Objednávky výrazne narástli, o tovar je dokonca zhon. Kvôli dobrej cene a rýchlej návratnosti sa mnohé exportné závody obrátili na domácu produkciu produktov. Niektoré továrne dokonca presunuli svoje spotové produkty zo zámoria na domáci predaj, čím bolo pre zahraničných zákazníkov ťažšie vybavovať objednávky. 

(5) Depreciácia amerického dolára. Po vypuknutí epidémie Federálny rezervný systém USA opakovane a masívne nadmerne vydával peniaze na stimuláciu ekonomiky, čo viedlo k inflácii na celom svete so sprievodným výsledkom pokračujúceho znehodnocovania amerického dolára. Dolár klesol z 1:7 v máji 2020 na 1:6.3 (január 2022) voči RMB. To znamená, že kúpna sila dolára jednoznačne klesá a za rovnaké produkty dovážané z Číny je potrebné platiť viac dolárov ako doteraz.

(6) Ťažkosti s medzinárodnou prepravou. Počnúc rokom 2020 sa nerovnováha medzi ponukou a dopytom na globálnom trhu lodnej dopravy zintenzívnila. Je to spôsobené najmä vplyvom epidémie Covid-19, ktorá viedla k odstaveniu výrobného priemyslu v mnohých krajinách, odstaveniu prístavov, nedostatku námorníkov, klesajúcej efektívnosti obratu a nedostatočnej kapacite infraštruktúry, s vážnym napätím v dodávateľskom reťazci a prudkým globálnym nárastom. ceny dopravy. Podľa Julie, generálnej riaditeľky spoločnosti Liuyang Happy Fireworks Export Trading Co., Ltd., náklady na prepravu kontajnerov na ohňostroje do mnohých krajín dokonca vzrástli až niekoľkonásobne a je tiež ťažké nájsť prázdne kontajnery. Mnoho zákazníkov tiež uviedlo, že stále existuje množstvo nevybavených kontajnerov, ktoré čakajú na odoslanie zo skladov v Liuyang a na iných miestach v dôsledku prasknutia skladov v mnohých dôležitých zámorských prístavoch.

Čo sa stane s výrobou ohňostrojov v roku 2022? Klesnú ceny ohňostrojov? Odborníci v tomto odvetví predpovedajú, že sa očakáva, že ceny v odvetví zábavnej pyrotechniky budú klesať pomaly, ale v dôsledku týchto nestabilných faktorov zostanú vysoké.

258

Po prvé, očakáva sa, že ceny surovín a pomocných materiálov pre zábavnú pyrotechniku ​​budú pomaly klesať. Globálna nadmerná emisia menového výboja sa môže znížiť a očakáva sa, že ceny kovových materiálov sa upravia, zatiaľ čo ceny energií pravdepodobne zaznamenajú postupný návrat, pod vplyvom expanzie Číny a zvýšenia produkcie. Okrem toho, vzhľadom na cenu chloristanu draselného, ​​mnohé miestne vlády zaviedli príslušné ochranné opatrenia na potlačenie znižovania cien a iných situácií. Ale prognóza odvetvia, konkrétny rozsah poklesu, stále závisí od konkrétnej situácie dodávok v roku 2022, ceny surovín neklesnú v krátkom čase na pôvodnú úroveň.

Po druhé, s koncom domácej predajnej sezóny sa v prvej polovici roka zvýši ponuka exportných produktov. Ale trend domácich objednávok zadávaných vopred, spojený s redukciou tovární, bude celková výrobná kapacita stále napätá. A keďže stále viac exportných závodov prechádza na výrobu domácich produktov, môže stále existovať nedostatok dodávok, najmä pre medzinárodné objednávky.

Po tretie, Tvárou v tvár devalvácii dolára môžu Spojené štáty prijať čiastočné opatrenia. Podľa analýzy však v roku 2022 bude RMB pokračovať v posilňovaní, americký dolár môže pokračovať v poklese, aj keď dôjde k istému zhodnoteniu, kúpna sila je stále relatívne slabá. Takže cena ohňostrojov môže zostať stále vysoká. 

V neposlednom rade situácia na globálnom trhu lodnej dopravy nie je príliš optimistická. S normalizáciou prevencie a kontroly epidémií, otvorením hraníc hlavných ekonomík a postupnou obnovou výrobných a obchodných aktivít sa môže napätie v dodávateľskom reťazci zmierniť. Ale lodnú dilemu stále nemožno zásadne zlepšiť, môže stále existovať preťaženie prístavov. Odborníci z odvetvia predpovedajú, že ceny dopravy môžu zostať vysoké a zásoby prázdnych kontajnerov môžu zostať nízke.

微 信 截图 _20220214150711